Infekcja dróg rodnych

Kategorie:

Pochwa to takie miejsce, o które kobieta powinna dbać szczególnie. Dolegliwości, które dotykają ten organ nie zawsze są bolesne, ale mogą mieć straszne skutki w przypadku, kiedy nie są leczone.
Wydzielina, która utrzymuje pochwę w czystości powinna być bezwonna, przejrzysta lub biała. Śliska w dotyku i kremowa po wyschnięciu. Każda drobna zamiana sygnalizuje, że należy udać się do lekarza.

Objawy infekcji
   Kiedy wydzielina, jest białoszara albo żółta, ma rybi zapach oraz jest wodnista świadczy o tym, że zaatakowały ją bakterie, wtedy należy koniecznie udać się na badania. Nie wolno tego lekceważyć.
Innym przypadkiem jest kiedy zauważymy, że nasza wydzielina jest biała i ma grudkowatą konsystencje w postaci twarożku.

Jest to znak, który informuje cię o pojawieniu się grzybów. Innymi objawami są również uczcicie swędzenia i pieczenia przy oddawaniu moczu. Wtedy może pojawić się ból warg sromowych. Może to być oznaką zapalenia pęcherza moczowego. W tym przypadku należy jak najszybciej udać do lekarza. Dolegliwość tę można leczyć antybiotykiem.
Im szybciej leczona tym większe szanse na to, że nie zaatakuje innych narządów intymnych.

Najczęściej pojawiające się infekcje

Bakteryjne zapalenie pochwy- wywołują to schorzenie bakterie beztlenowe, które zadomawiają się w pochwie. Objawia się ona białą lub żółtą barwą i nieprzyjemnym rybim zapachem. Towarzyszy temu świąd i pieczenie sromu. W tym przypadku obydwoje partnerów powinno udać się do lekarza ponieważ bakterie te przenoszone są droga płciową.

Drożdżyca
- jest najczęściej wywołania przez drożdżaki, które mogą być przenoszone droga płciową.
U kobiet osłabia kwasowość pochwy. Pierwszym objawem jest swędzenie oraz ból pochwy.
U mężczyzn zakażenie występuje bezobjawowo.
Źródłem tego grzybiczego schorzenia mogą być ręczniki, mydła, stroje kąpielowe. Czynnikiem wyzwalającym grzybicę może być wilgoć i ciepło.

Rzęsistkowe zapalenie pochwy- jest wywołane przez dalekiego kuzyna ameby- rzęsistka pochwowego.
Zakażenie najczęściej ma miejsce podczas stosunku płciowego, poprzez korzystanie z tych samych ręczników, a także przez urządzenia sanitarne, czy też na basenie. Zakażenie można poznać po kolorze wydzieliny. Zazwyczaj jest ona szarawa, pienista lub żółtozielona o mocnym, nie przyjemnym zapachu i w dodatku występuje pieczenie świąd i podrażnienie warg sromowych. Czasami może pojawić się plamienie oraz ból podczas stosunku.

Kiedy infekcje mogą się pojawić?

W okresie, kiedy często chorujemy i przyjmujemy różne antybiotyki możemy łatwo zarazić się różnymi infekcjami

Częściej chorują kobiety, które często współżyją seksualnie i zmieniają partnerów. Podczas takiego zbliżenia bardzo łatwo jest przenieść bakterie z okolic odbytu na narządy płciowe. Nieszkodliwe dla odbytu, wywołują stany zapalne na narządach płciowych.

Kolejnym czynnikiem wywołującym infekcje jest brak higieny osobistej.

Kobiety w okresie menstruacji powinny szczególnie zadbać o higienę, ponieważ krew miesiączkowa zobojętnia kwaśne środowisko pochwy. Osłabia to system ochronny okolic intymnych.

Korzystanie z publicznych toalet oraz na basenie.

Jednak warto wiedzieć, że częste podmywanie też wpływa niekorzystnie, ponieważ grozi to wypłukaniem naturalnej flory bakteryjne.

Natomiast wszystkie składniki zawarte w dezodorantach oraz mydłach toaletowych mogą zmienić pH pochwy i wywołać podrażnienie.

Jak nie dopuścić do infekcji
   Jak już wyżej wspomniałam bardzo ważna jest higiena. Wtedy możemy uniknąć infekcji. W tym celu w aptece lub w sklepie kosmetycznym można kupić różne środki do higieny intymnej. I tak :

Lactacyd Femina- jest to emulsja do higieny intymnej dla kobiet, która zawiera kwas mlekowy. Pomaga on utrzymać naturalne pH pochwy i chroni przed infekcjami.

Pianka Body Excluive- przeznaczona jest do higieny intymnej. Jednym jej składnikiem jest len, który ma działanie przeciwzapalne.

Lactovaginal- zawarte w nim pałeczki kwasu mlekowego, przywracają pochwie naturalną florę bakteryjną. Nawilża miejsca intymne.

Intimel- jest to żel, stosowany na badaniach ginekologicznych w przypadku zapalenia lub suchości pochwy. Ma on lekko kwaśny odczyn pH, co ułatwia również stosunki płciowe.

Autor: gaja pon., 12/20/2010 - 14:39

lactovaginal to faktycznie dobry i sprawdzony środek-jego dużą zaletą jest to że działa szybko, zaraz po zastosowaniu, ja do tej listy dodałabym też probiotyk doustny provag, wygodny do stosowania profilaktycznego albo np ; po antybiotyku i ostatnio polecono mi w aptece też provag-żel, który stosuje się na na podrażnienia, w wspomagająco w stanach zwiększonego ryzyka infekcji.

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.

Zdrowie

Polecamy także:

Galeria


Męska fryzuraŚlubna długa fryzura


Damska długa fryzura nr 2czternastka