Walka z cellulitem

Niestety cellulit to zmora wielu kobiet. Jak mówią lekarze ma go około 80% kobiet mieszkających w krajach rozwiniętych a przyczyną jego powstania jest zła dieta, brak ruchu czy otyłość.

Jak rozpoznać cellulit?
Z postawieniem diagnozy nie jest trudno, cellulit widać gołym okiem, choć to zależy od jego stadium. Jeśli twoja tkanka tłuszczowa jest gładka, nie jest pofałdowana możesz odetchnąć z ulgą, gdyż cellulit cię ominął, jednak jeśli chcesz zobaczyć, czy nie jesteś na złej drodze do jego rozwinięcia możesz złapać delikatnie tył nogi, bo tam na ogół jest ona najbardziej widoczny, i delikatnie ściągnąć skórę. Jeśli widzisz, że twoja skóra ma grudki, zacznij walkę z cellulitem.

Cellulitis a cellulit.
To zupełnie dwie odrębne sprawy. Ten pierwszy to schorzenie będący stanem zapalnym tkanek podskórnych i jego leczenie odbywa się za pomocą antybiotyków. Skóra przybiera kolor czerwony, jest obrzęknięta, bardzo boli. Z takim stanem należy zwrócić się o pomoc do lekarza.


Skąd się bierze cellulit?
Rozwinięciu cellulitu sprzyja otyłość, jednak mają go nie tylko osoby puszyste. Dużo szczupłych pań skarży się na tę dolegliwość. Piszę- pań, ponieważ mężczyźni go nie mają. Za wszystko odpowiedzialne są geny. W naszych komórkach odkłada się tłuszcz, z biegiem lat komórek nam nie przybywa, jednak gromadzimy w nich zbędny tłuszcz, który z kolei ma szansę na spalenie się, jeśli nasz organizm będzie miał szansę czerpać z magazynów. Naukowcy podają, iż to geny decydują jaka ilość receptorów wiążących tłuszcz znajduje się w naszych komórkach tłuszczowych.
Prócz genów ważną rolę odgrywają także hormony, stąd cellulit może powstać zarówno w trakcie dojrzewania, ciąży jak i nawet menopauzy-a więc w czasie największych burz hormonalnych. Rozwojowi cellulitu przysłużyć się może antykoncepcja hormonalna. Uważać należy także na czas dorastania, zmiany figury z dziewczęcej na kobiecą, warto wówczas zwracać szczególną uwagę na masę ciała.

Walka z cellulitem.
Brak ruchu sprzyja jego powstawaniu a siedzący tryb życia tworzy tak zwany „pseudo cellulit”, który nim nie jest. Ze względu na długie przebywanie w pozycji siedzącej nasze pośladki wiotczeją, spada bowiem napięcie mięśni, co powoduje zmianę ich wyglądu i kształtu. Warto zatem zadbać o dostarczenie naszemu ciału ruchu, spalimy wówczas zbędne kalorie a także zapewnimy odpowiednie krążenie.

Dieta antycellulitowa:
Najodpowiedniejszą jest dieta wysokobiałkowa, unikanie tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów. Białko znaleźć można w roślinach strączkowych, białym chudym serze, jajach. Unikać należy kurczaków, gdyż wiele z nich jest karmionych hormonami a te z kolei mogą wywołać cellulit nawet u mężczyzn. Wskazane jest przy tym jeść dużo owoców i warzyw.

Zabiegi antycellulitowe
W walce z cellulitem sprawdzają się masaże, które pobudzają krążenie a także zaaplikowanie w skórze, poprzez wstrzyknięcie, substancje, które działają na tłuszcz, ale i w tym wypadku nie odstępujemy od masażu. Wszystkie czynności związane z walką z cellulitem, a więc najczęściej dostarczanie skórze kosmetyków antycellulitowych powinny być połączone z masażem oraz owinięciem skóry w rozgrzewający kompres.
Wzmagając się z cellulitem warto pamiętać, ze nic nie działa tak skutecznie jak chęć pozbycia się jego. Warto zatem poświęcić kilka chwil w ciągu dnia na ćwiczenia, zwracać uwagę na swoją codzienną dietę a wszystko to po to, by móc cieszyć swoje, i nie tylko swoje, oczy pięknymi nogami bez tak zwanej „skórki pomarańczowej”.

Uroda - Artykuły

Polecamy także:

Galeria


Średnia damska fryzuraMęska fryzura


Nowoczesna ślubna fryzuraŚlubna długa fryzura