Obowiązki panny młodej oraz pana młodego

Kategorie:

Jeśli na ślub patrzymy z perspektywy gościa jest to wspaniała, huczna impreza, która dostarcza nam wielu wrażeń. Cudownie wyglądająca panna młoda, wspaniały wystrój kościoła i sali, wytworne potrawy i wiele innych innych elementów składających się na przyjęcie ślubne.
Jednak,żeby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i odbyło się zgodnie z założonym planem młodzi muszą włożyć w organizację sporo wysiłku.

Ważne jest, aby sprawiedliwie rozłożyć podział obowiązków tak, aby nie spoczywały one głównie na ramionach panny młodej.
Współpraca przy organizacji wesela pozwoli małżonkom sprawdzić się pod kątem przyszłych obowiązków małżeńskich.
Idąc tym śladem wykreował się stały podział obowiązków wśród młodych, który wygląda następująco :

Panna Młoda
   Wybór i zakup sukni ślubnej
Zgodnie z przesądem, który na stałe zagościł w naszych obyczajach pan młody może zobaczyć suknię ślubną dopiero w momencie błogosławieństwa w domu młodej. O ile zakupy na co dzień sprawiają kobietom dużą przyjemność tak wybór sukni okazuje się nerwowym poszukiwaniem sukni marzeń.
Zanim wybierzemy tą jedną jedyną musimy odwiedzić mnóstwo salonów, przejrzeć kilkanaście katalogów a to wiąże się tak naprawdę z dużym wysiłkiem.

Suknia świadkowej
   Chociaż ten obowiązek zaciera się z roku na rok, to jednak panny młode, które w swoich zamiarach mają zamiar zakupić również suknię dla świadkowej powinny o tym myśleć już w chwili, kiedy same rozpoczynają poszukiwania własnej sukienki.

Kwiaty
   Bukiet ślubny, kwiaty do butonierki, kwiaty dla rodziców, dekoracja samochodu, kościoła i sali to kolejny obowiązek należący do panny młodej. Jeśli chodzi o bukiet ślubny jak i kwiaty do butonierki ważne jest, aby były one takie same i nie kontrastowały ze sobą.

Poczęstunek dla gości
   Jako przyszła pani domu panna młoda odpowiada za wystawne menu, którym będą częstowani goście. W przygotowaniach może nam pomóc mama oraz teściowa albo też możemy zdecydować się na obsługę cateringową.

Pan Młody
   Garnitur
Pan młody również sam troszczy się o wybór własnego garnituru. Jednak narzeczona powinna podpowiedzieć swojemu wybrankowi jak powinien mniej więcej wyglądać jego garnitur głównie pod względem kolorystyki jak i fasonu, aby współgrał z suknią. Nie można dopuścić do sytuacji, w której panna młoda będzie olśniewać wyglądem a pan młody ginął w tłumie innych mężczyzn.

Ubiór świadka
   O ile pani młoda decyduje o stroju świadkowej tak pan młody odpowiada za strój świadka.
Tą decyzję również mogą przedyskutować małżonkowie, aby mniej więcej zgrać również strój świadków,żeby nie wyglądali oni jak z dwóch rożnych bajek.

Zakup alkoholu
   Kwestię wszelkich trunków na przyjęciu weselnym zostawiamy naszemu wybrankowi. Jako mężczyzna to on odpowiada za wybór marki.
Jeśli chodzi o ilość możecie to przedyskutować razem. Ale mężczyzna nie powinien mieć z tym żadnego problemu.

Wybór odpowiedniego samochodu
   Za wybór odpowiedniego transportu odpowiada oczywiście pan młody.

Podróż poślubna

   Tutaj wszelka inicjatywa należy no pana młodego. Kiedyś zazwyczaj robił on swojej przyszłej żonie niespodziankę.
Dzisiaj z reguły młodzi wspólnie wybierają miejsce, gdzie będą chcieli spędzić swój miodowy miesiąc.
W męskich rękach pozostają wszelkie formalności w biurze podróży.

Wspólne obowiązki

Wybór obrączek
   Obrączki to symbol zawartego małżeństwa na całe życie. Dlatego też młodzi powinni wybrać je razem. Zarówno pod względem swojego gustu jak i rozmiaru.

Lista prezentów
   Jeśli już młodzi zdecydują się na nią to wspólnie muszą przedyskutować sprawę co im się najbardziej przyda we wspólnym mieszkaniu, słynne powiedzenie:” Co dwie głowy to nie jedna” w tym przypadku sprawdza się wręcz idealnie.

Ślubne zaproszenia
   To neutralna kwestia, częściej bywa tak,że to pannie młodej przypada obowiązek wyboru odpowiedniego wzoru zaproszeń. Ale główne założenie jest takie,że młodzi powinni to zrobić razem.

Wybór miejsca przyjęcia
   To bardzo czasochłonny i ważny element przygotowań weselnych. Stanowi też jeden z głównych punktów wesela dlatego młodzi powinni ze szczególną uwagą podejść do jego wyboru.

Załatwienie formalności
   Zarówno te w Urzędzie Stanu Cywilnego jak i kościele wymagają obecności obojga przyszłych małżonków ze względu na podejmowane decyzje i składane pisemne podpisy.

Osobiste wręczanie zaproszeń gościom
   Jeśli decydujemy się na osobiste wręczanie zaproszeń swoim gościom przyszli małżonkowie koniecznie muszą wręczać je razem.
Najlepiej robić to z dużym wyprzedzeniem czasowym, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, kiedy to musimy je roznosić w pojedynkę

Polecamy także:

Galeria


Męska fryzuraŚlubna długa fryzura


kwiatek stopaŚlubna długa fryzura