Roślinne hity- 2008 rok

Kategorie:

Pasją każdego ogrodnika są kwiaty. Każdy w swojej kolekcji chce mieć rzadkie okazy, które wzbudzą zachwyt wśród innych, jak i również wywołają delikatną nutkę zazdrości. Dzięki hodowcom z całego świata mamy możliwość podziwiania przeróżnych nowych odmian roślin.

Oto lista tych, które cieszą się wielką popularnością:

Coleus- roślina pochodzi z Afryki, natomiast w Polsce niektóre gatunki uprawiane są w doniczce i nazywane pokrzywką.
Należy do roślin ozdobnych, która ma piękne, wielobarwne liście. Liście mogą osiągnąć od 0,5- 1,5 m wysokości. W dotyku są aksamitne, natomiast w smaku bardzo gorzkie.
Może być trzymana w pokoju lub na balkonie, jak i również w ogródku.
Pusta w środku, krucha, półprzeźroczysta łodyga, przy potarciu wydziela charakterystyczny zapach. Kwiaty mają kształt małych dzwonków o różnym odcieniu. Mogą być białe, purpurowe lub niebieskie. Jest bardzo wiele odmian

Begonia- roślina, która występuje na obszarach tropikalnych. Należy do roślin ozdobnych i można podzielić ja na trzy grupy:
begonie o ozdobnych kwiatach
begonie o ozdobnych liściach
begonie krzewiaste

Liście różnią się między sobą kształtem, wielkością oraz zabarwieniem. Doskonale odnajduje się w niesprzyjających warunkach i kwitnie przez cały sezon.

Freddi banani- Jest to bananowiec, który doskonale odnajduje się w każdym klimacie. Należy posadzić ją w dużej doniczce, ponieważ jego liście sięgają ogromnych rozmiarów -nawet do 2 metrów. Rośnie bardzo szybko i uwielbia nasłonecznione miejsca, które są osłonięte od wiatru. W okresie wegetacji należy go intensywnie nawozić i podlewać.

Petu- Brachoa- roślina, ta jest wynikiem skrzyżowania petunii i calibrachoa.
Jako krzyżówka kwiatów odziedziczyła same najlepsze cechy.
Duże i otwarte kwiaty żółto- pomarańczowe, czasami różowe ładnie rozrastają się i bujnie kwitną. Ma rozpierzchły pokrój i rozłożyste liście.
Najlepiej prezentuje się w wiszących skrzynkach balkonowych lub wysokich donicach.

Scaevola- roślina o drobnych, ale obficie kwitnących kwiatach. Śnieżnobiałe kwiaty zaczynają kwitnąć bardzo wcześnie do pierwszych przymrozków. Idealnie komponuje się z innymi kwiatami i świetnie wygląda w wiszących koszach i skrzynkach balkonowych.

Sundaville- roślina obdarowana przez naturę mnóstwem dekoracyjnych kwiatów. Piękne pnącze doniczkowe, które pochodzi z Japonii. Wieloletnia roślina która jest dostosowana do naszych warunków klimatycznych.

W okresie zimy należy przenieść ją do chłodnego pomieszczenia i ograniczyć podlewanie. Jednak najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych.

Chocamocha- roślina o czekoladowym zapachu oraz delikatnych kwiatach w kolorze brązowoburgrundowym, która oczaruje niejednego miłośnika kwiatów. Kwiaty osadzone na długich łodyżkach o zwartym pokroju, mogą osiągnąć 35 cm wysokości.

Polecamy także:

Galeria


Damska długa fryzura nr 1Krótka damska fryzura


Męska fryzuraMęska fryzura