Pielęgnacja włosów kręconych

Kategorie:

Włosy kręcone z racji na swoje nieposkromione loki i fale są same w sobie suche i podatne na łamanie. Ich pielęgnacja okazuje się dla właścicielki nie lada wyzwaniem.

Konsekwencją zaniedbania jest ich nadmierna tendencja do puszenia, wynikająca z nadmiernego przesuszenia. Poniżej znajdują się najważniejsze zasady pielęgnacji włosów kręconych, które powinny stać się naszym nawykiem.

 

1 – czesanie 
   Owszem, ale tylko po myciu włosów. Dla osób o prostych włosach może się to wydawać niedorzeczne. Jednak prawda jest taka, że rozczesywanie włosów kręconych sprawi, że na naszej głowie zrobi się prawdziwe „siano”. Tą czynność wykonujemy po każdym myciu głowy, wtedy, kiedy włosy są jeszcze mokre. Najlepiej stosować do tego specjalnego grzebienia o szerokim rozstawieniu ząbków. 

2 – nawilżanie.
   Włosy kręcone są przesuszone jak żadne inne. Dlatego też musisz dbać, o to, aby stale je nawilżać. Nakładanie odżywki, po każdy myciu włosów jest jak najbardziej wskazane. Mogę tutaj polecić odbudowujący strukturę włosa wosk „ wax treatment” dostępny w każdej aptece. Już po pierwszym użyciu zobaczysz, że twoje włosy staną się miękkie a po kilku błyszczące i odżywione.

Odżywkę tą wcieramy w wilgotne włosy oraz skórę głowy, następnie przykrywamy ją uprzednio nagrzanym ręcznikiem (ciepło aktywizuje działanie wosku ). Całość trzymamy na głowie około 20-30 minut. Odżywczą kurację stosujemy w 4-5 dniowych odstępach.

3 – dodaj sprężystości swoim lokom.
    Jeśli chcesz, aby twoje loki były sprężyste musisz im w tym pomóc. W drogeriach znajdziesz szampony i odżywki przeznaczone dla włosów kręconych. Na szczególną uwagę zasługuje linia Nivea (szampon, odżywka, lakier, pianka). Zawiera wyciąg z aloesu oraz lilii wodnej. Już po kilku użyciach będziesz mogła przekonać się, że kosmetyki te naprawdę działają. 
                                                                          
4 – pianka do włosów.
   Po każdym umyciu włosów wetrzyj w nie niewielką ilość pianki. Sposób jej nakładania również odgrywa tutaj znaczącą rolę. Najlepiej nachyl się i skieruj głowę ku dołowi, kiedy twoje włosy będą skierowane ku podłodze, ugniataj loki dłońmi jednocześnie wcierając w nie piankę. Następny wysusz włosy.

5 – suszarka, ale tylko z dyfuzorem. 
    Używanie zwykłej końcówki od suszarki sprawi, że twoje włosy będą zbyt puszyste przy końcach a oklapłe u nasady. Dlatego też susz włosy przy pomocy dyfuzora. Dzięki niemu loki będą sprężyste a twoje włosy uniesione już od nasady.

Polecamy także:

Galeria


Krótka damska fryzuraKrótka damska fryzura


Ślubna długa fryzuraŚlubne kręcone