Domowa kuracja włosów

Kategorie:

Włosy to wizytówka naszego wyglądu. Codzienne suszenie, modelowanie jak i wpływa czynników atmosferycznych w postaci wiatru czy też promieniowania słonecznego znacznie osłabiają strukturę włosa, sprawiając, że stają się one matowe, suche i są trudne w ułożeniu.

Dlatego istotną role odgrywa pielęgnacja naszych włosów. Zaniechanie zabiegów, mających na celu odżywienie i wzmocnienie struktury naszych włosów sprawi, sprawi, że będą one wyglądać jak sterczące druty, czego na pewno żadna z nas by nie chciała.

W sklepach kosmetycznych występuje mnogi wybór odżywek do włosów. Jednak dobry specyfik możesz również wykonać w domu, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas i pieniądza, a ponadto skład mieszanki dobierze do indywidualnych potrzeb swoich włosów.

Miód i oliwa
Do przygotowania tej odżywki potrzebujesz dwie, duże łyżki naturalnego miodu pszczelego, trzy duże łyżki oliwy z oliwek. Całość mieszamy w szklanej miseczce. Odżywkę nakładamy na włosy i wmasowujemy ją w nie. Następnie owijamy ręcznikiem i trzymamy przez około 15-20 minut. Po upłynięciu czasu zmywamy ją szamponem.

Jajka i oliwa
Kolejna odżywka na bazie oliwy. Do jej przygotowania potrzebujesz dwa jaja, pięć stołowych łyżek oliwy z oliwek. Całość dokładnie mieszamy w szklanej miseczce. Otrzymaną mieszankę nakładamy na włosy. Aby składniki odżywki lepiej zostały wchłonięte, owiń głowę ręcznikiem. Odżywkę trzymaj przez dwadzieścia minut,, po czym spłucz ją ciepłą wodą i umyj głowę szamponem.

Odżywka cytrynowa

Do jej przygotowania potrzebujesz jedną, dużą cytrynę. Do szklanej miski wyciśnij z niej dokładnie sok. Następnie umyj głowę szamponem i osusz ręcznikiem delikatnie włosy. Wylej na nie sok z miski, i wetrzyj palcami zarówno w skórę głowy jak i całą długość włosów( jeśli masz długie włosy, będziesz potrzebować większej ilości cytryn). Przytrzymaj sok na twoich włosach przez około pięć minut, po czym spłucz ją ciepłą wodą, i nałóż na nie sklepową odżywkę.

Spłucz ją dokładnie. Odżywka ta sprawi, że twoje włosy będą błyszczące, sprawiając wrażenie zdrowych i odżywionych. Jednak musisz pamiętać o tym, że tej odżywki nie możesz nakładać częściej niż co dwa tygodnie.

Odżywka bananowa
Maseczka ta wymaga posiadania większej ilości składników takich jak : 3 krople oleju z awokado, dwie, duże łyżki mleka kondensowanego, pół łyżeczki miodu, szczypta oleju sojowego, dwie łyżeczki oleju z pszenicy, dwie, stołowe łyżki jogurtu naturalnego oraz jednego banana.

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w misce, za pomocą robota kuchennego. Przed jej nałożeniem musimy umyć włosy, aby składniki odżywki zostały lepiej wchłonięte.

Maseczkę nałożoną na włosy, dobrze jest okryć ręcznikiem, i trzymamy ją na włosach przez pół godziny. Po upłynięciu tego czasu, spłukujemy całość ciepłą wodą i myjemy włosy szamponem.

Jak widzisz odżywki do włosów można bez problemu przygotować w domowym zaciszu. Nie wymagają od nas dużego nakładu czasu, a dają nam gwarancję, że nasze włosy otrzymają cenne składniki, których potrzebują. Dzięki temu, twoje włosy będą miękkie, puszyste i błyszczące.
Ilona

Polecamy także:

Galeria


Damska długa fryzura nr 8kwiatek stopa


Ślubna długa fryzuraŚlubna długa fryzura