Szorstkie łokcie i kolana

Szorstka, chropowata skóra na łokciach i kolanach to problem dotyczący wielu z nas. Z niewiadomych przyczyn te części ciała najbardziej narażone są na wysychanie. Choćbyśmy nawet pamiętały o regularnym stosowaniu nawilżających balsamów, wymienione powyżej sfery w porównaniu z innymi partiami ciała nigdy nie są wystarczająco nawilżone...

Sucha skóra na łokciach i kolanach to duży problem estetyczny. Miejsca te wymagają naszej szczególnej uwagi i troski, bowiem „standardowe” nawilżanie okazuje się tu niewystarczające.

Sposoby babuni
   Naturalne sposoby, do jakich możemy się uciec ratując swą skórę przed „słoniowym” wyglądem, to na przykład okłady z oliwy i soku cytrynowego powtarzane w odstępach przynajmniej co 2,3 dni. Jeden seans poświęcony naszym łokciom trwać powinien kilkanaście minut. Można też stosować sam sok z cytryny – najprostszą metodą jest przykładanie do łokcia kawałka tego owocu.

W pozbyciu się szorstkości pomóc ma także sok z ziemniaka. Jeżeli jednak stan naszej skóry jest na tyle poważny, a zmiany utrzymują się odkąd pamiętamy, takie domowe rady mogą okazać się niewystarczające. Warto wówczas sięgnąć po bardziej zaawansowane specyfiki

Kremy niedrogie, a skuteczne
   Rzadko na tym świecie zdarza się, by coś byto dobre i tanie, ale w przypadku szorstkich łokci i kolan często pomagają tak łatwo dostępne i niedrogie produkty, jak zwykły krem Nivea lub kupiona w aptece maść z witaminą A. Można też skorzystać z regeneracyjnych kosmetyków Scholla lub Garniera. Zabiegiem wspomagającym wcieranie maści i kremów może być peeling.

Suchym łokciom i kolanom potrzebna jest prawdziwa „bomba” nawilżająco-witaminowa – tym kluczem należy się kierować w wyborze specyfików. Pamiętać należy, że w przypadku tego kosmetycznego problemu jednorazowa kuracja nie przyniesie oczekiwanych efektów. Należy zmusić się do regularnego powtarzania zabiegów. Najlepiej zacząć je zanim ukażemy spękaną skórę światu.

W ostateczności – dermatolog
   Pomoc specjalisty może okazać się niezbędna w sytuacji, gdy wyczerpiemy już cały arsenał środków domowych i drogeryjnych, a efekt wciąż nie będzie nas zadowalał. Lekarz dermatolog może wypisać nam na przykład maść z mocznikiem, który ma właściwości zmiękczające skórę. Te medykamenty nie są zazwyczaj drogie, a mogą okazać się bardzo skuteczne.

Dieta też dużo może
   To, co zjadamy, nie pozostaje bez wpływu na kondycję naszej skóry. Prawda niby oczywista, ale najczęściej w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o właściwym odżywianiu. Na kondycję naszej skóry największy wpływ mają witaminy A i E, które znaleźć można na przykład w serach, jajach, mleku, niektórych warzywach (na przykład w marchwi, cebuli). Przeanalizowanie swojej diety pozwoli zapobiegać wielu „skórnym” problemom zanim jeszcze organizm wyśle nam ostrzegawczy sygnał.

Autor: fosa pt., 02/26/2010 - 23:57

Ja na tę dolegliwość stosowałam również ciepłą oliwę z oliwek. Z gotowych preparatów polecam krem intensywnie nawilżajacy Flosleku, z serii Dr Stopa. Bardzo dobrze radzi sobie z szorstą skórą nie tylko na stopach, ale właśnie także na kolanach i łokciach. Polecam - to 2 wypróbowane sposoby :)

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.
Autor: Lusiek276 nie., 03/21/2010 - 01:28

Ja szorstkie lokcie najpierw traktuje peelingiem, a potem smaruje kremem do rąk Hand Care Flosleku. Mi takie "zabiegi" pomagają :)

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.
Autor: maggie_ śr., 10/06/2010 - 10:47

 Najpierw trzeba zrobić peeling, potem wmasować krem z mocznikiem (w aptece). 2 razy w tygodniu należy też nałożyć na kolana kompres z podgrzanej oliwy. Polecam artykuł o pielęgnacji łokci i kolan

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.
Autor: trelek śr., 11/24/2010 - 14:48

 Na suche kolana i łokcie mam swoje sprawdzone metody- używam kremu nawilżającego do stóp- mam swój sprawdzony Flosleku do  stóp i pekających pięt - super nawilża , delikatnie natłuszcza i nie dopuszcza do suchości skóry :)

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.
Autor: Dorota1970 śr., 04/27/2011 - 21:32

Moja mama miała odwieczne problemy z lokciami, nic nie pomagało dopóki nie zaczęła stosować Medikremu firmy DermaLaboratories dostepny w sklepie internetowym.
Podkradałam jej ten krem i zaczęłąm stosować do rąk i pięt, bo mam potwornie suchą skórę. Nie ma na rynku nic lepszego. Neutrogena przy  Medikremie niech się schowa.

Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać
.

Uroda - Artykuły

Polecamy także:

Galeria


Średnia damska fryzuraŚlubne kręcone


Męska fryzuraDamska długa fryzura nr 18