Świat torebek

Kategorie:

Moda ciągle zaskakuje nas coraz to nowszymi pomysłami. Stajemy przed ciężkim wyborem, a ona się tak szybko zmienia, że czasami nie nadążamy. Tak samo jest z modą torebkową. Klasyczne torebki powoli odchodzą do lamusa, następuje zerwanie z modelem klasycznej, czarnej, skromnej torebki.

Dzisiaj torebka stanowi odrębną część damskiej garderoby- nie jest już dodatkiem do całości. Ma być ona widoczna, wyróżniać się na tle ubrania, zwracać na siebie uwagę. Ostatnio polecane są bardzo duże i pojemne torby. Ważną rolę odgrywa kolorystka. Proponowane są kolory krzykliwe, ostre, które przyciągają wzrok.

Zabieg cieniowania torebek czyli łączenie dwóch kolorów ze sobą, jest doskonałym rozwiązaniem dla pań, które torebki dobierają do kolorów butów, daje to bowiem więcej możliwości. Tegoroczna kolekcja torebek, będzie raziła swoimi kolorami.

A wiosną ...
  W sezonie wiosennym będą obowiązywały kolory takie jak zieleń, pomarańcz, żółć. Furorę na ulicach zrobią torebki pikowane, wykonane z miękkiej skóry naturalnej lub ekologicznej. Hitem są torebki z krótkim uchwytem idealne do noszenia w ręku i jednocześnie dopinany długi pasek na ramię.
Torby duże, krzykliwe, o mocnych barwach, zdecydowanie rzucające się w oczy będą królowały tego roku na ulicach.


Problem z wyborem koloru

  Największym problem każdej kobiety jest wybór koloru torebki. W dalszym ciągu królują torebki czarne, które są niezawodne na każdą okazję. Jednak czerń poszła trochę na odstawkę, gdyż na ulicach pojawiają się coraz to odważniejsze, nieco wyzywające kolory torebek. Na ramieniu niejednej kobiety widać torebki w kolorze mocnej zieleni, pomarańczowe, żółte, granatowe. Bardzo dużą popularnością cieszą się torebki w kolorze fioletu, które idealnie komponują się z innymi dodatkami. Z mody nie wychodzą również torebki w kolorze ognistej czerwieni.

Kształt 
  Kolor to jednak nie wszystko. Drugim podstawowym problem jest kształt torebki. Obecnie moda proponuje takie torebki, które rzucają się w oczy. Małe, klasyczne torebki ustępują w tym sezonie miejsca dużym i fikuśnym torebkom. Modne są torebki w geometrycznych kształtach, prostokątne lub te z zaokrągloną górą oraz takie, co przypominają swoim kształtem trapez. Jednak częściej można spotkać torebki okrągłe. To właśnie kształt każdej torebki nadaje pewnego uroku i indywidualnego charakteru.

Pakowność
   Kobiety zawsze wychodziły z założenie, że nigdy nie wiadomo, co może się przydać, dlatego noszą prawie wszystko. Każda torebka powinna zawierać odpowiednią liczbę kieszonek, być na tyle pojemna, żeby pomieścić podstawowe kosmetyki, takie jak kremy do rąk, pomadki, szminki, perfumy. Niezapominając również o niezbędnych rzeczach takich jak telefon komórkowy, dokumenty, portfel.

W torebce nie może zabraknąć miejsca na na notes, organizer, tabletki przeciwbólowe oraz batonik energetyzujący i wodę. Każdy projektant dba o współczesne kobiety i tworzy torebki z myślą o nich.
  Aktualnie kobieta potrzebuje zbyt wielu rzeczy, żeby obejść się bez torebki. W zależności od okoliczności lub miejsca torebka każdej kobiety będzie inna.

  Kobiety są bardzo zabiegane i większość czasu spędzają poza domem, dlatego chcą mieć przy sobie wiele rzeczy, które mogą się w każdej chwili przydać. Przy zakupie, kobieta zwraca uwagę na nie tyle na jej elegancki wygląd, tylko praktyczność. Idealnym rozwiązaniem dla takiej kobiety jest torebka funkcjonalna. Zwracamy uwagę na jej pojemność, ilość kieszeni wewnętrznych i zewnętrznych. Jest to torba uniwersalna i pasuje do każdego kobiecego stroju codziennego.

  Torebka codzienna jest stworzona dla uczniów i studentów, ponieważ możesz pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy np. zeszyty formatu A4. Taka torebka zazwyczaj pozbawiona jest elementów zdobiących. Można zabrać ją również na niezobowiązujące wieczorne spotkanie.

  Torebki klasyczne są przeznaczone dla kobiet, które posiadają przy sobie wiele dokumentów, akt, czy też innych pism. Mają prostokątny kształt, w formie aktówki. Nie musisz się już obawiać, że znowu pogniotą ci się kartki. Ta torebka o to już zadba. Dodatkowo może posiadać drobne zdobienia, które występują w postaci imitacji skóry, węża czy też delikatnych przyczepianych pasków, srebrnych, złotych.

  Największą uwagę do torebek przywiązują młode kobiety. Najczęściej szukają takich torebek, które są oryginalne, rzadko spotykane, które pozwolą wyróżnić się z tłumu. Torebka nietypowa powinna być szalona, niekonwencjonalna. Nie musi komponować się z ubiorem Inna niż wszystkie i zarazem funkcjonalna, duża z dużą ilością rozmaitych gadżetów, aplikacjami. Idealna do szkoły, na zajęcia oraz wypad po sklepach.

  Nie musisz być nad morzem, żeby nosić torebką plażową. Stała się ona na tyle popularna, że idealnie pasuje na wiosenne spacerki. W różnych rozmiarach, zrobiona najczęściej z materiału bądź z plecionki lub nawet plastiku, rzadko zamykana na zamek. Wyposażona w kilka kieszonek na najbardziej potrzebne rzeczy. Barwna kolorystyka, soczyste kolory i odważne połączenia, które są nietypowe dla torebek codziennych. Bardzo praktyczna, dla kobiet, które organizują pikniki.

 Połączenie torebki eleganckiej z torba podróżna w efekcie daje nam torebkę sportową. Jest ona idealna dla tych kobiet, które mają sportowy sposób ubierania się oraz prowadzą aktywny styl życia. Torebki sportowe są większych rozmiarów, mają wygodne ucho, jakościowo dobry materiał i solidne wykonanie. Odpowiednią liczbę kieszonek, aby pomieści potrzebne rzeczy. Szeroki wybór jeżeli chodzi o kolory.

  Torebki wieczorowe są zazwyczaj małych rozmiarów, trzymane w dłoni, bądź na ramieniu. Popularnością cieszą się tak zwane kopertówki, które mają prostokątny kształt, ale obecnie na rynku zaczęły pojawiać się takie, które mają kwadratowy albo okrągły kształt. Uzupełnieniem takiej torebki są bogate zdobienia. Taka torebka ma zazwyczaj jedna kieszonkę. Służy ona jako ozdoba do całego stroju kobiety.

Polecamy także:

Galeria


Damska długa fryzura nr 24Średnia damska fryzura


Ślubna krótka fryzuraMęska fryzura