Kwiaty domowe hodowla

Kategorie:

Nie każdemu dane jest wyhodować piękne kwiaty. Mówi się, że do kwiatów trzeba mieć rękę i pewnie coś w tym jest.
Trzeba pamiętać o ich podlewaniu, nawożeniu, trzeba znać się, który kwiat lubi jakie miejsce, bo nie dla wszystkich roślin korzystne jest na przykład postawienie ich na nasłonecznionym parapecie. Niektóre lubią duże nasłonecznienie, dlatego trzeba znaleźć takie miejsce w swoim domu czy mieszkaniu, podczas gdy inne będą takie warunki znosić źle i zmarnują się.

   Dobrze zatem, jeśli wręczamy komuś kwiat doniczkowy, poprosić w kwiaciarni o szybki kurs hodowli tego kwiatu, by obdarzony nim znajomy mógł z radością patrzeć na to, jak prezent od ciebie się rozwija nie zaś schnie czy nie kwitnie od kilku już lat.
Na co należy zwracać szczególną uwagę, jeśli chcemy, by nasze kwiaty przyciągały wzrok gości i zwracały na siebie ich uwagę a nade wszystko upiększały nasze mieszkanie i cieszyło nasze oczy?

Najczęstsze wpadki związane z kwiatami:

Przelanie rośliny.
   Jeśli nalaliśmy roślinie za dużo wody, stoi ona w podstawce, a roślina ma bardzo mokrą ziemię dobrze jest wtedy roślinę przesadzić i podlać ją dopiero za dwa dni. Pozwolimy w ten sposób odpocząć jej od wody.
Wybierzmy jej także odpowiednie miejsce, takim z pewnością będzie miejsce, w którym nie zabraknie promieni słonecznych.

Przesuszenie rośliny.
   Jeśli naszej roślinie opadły liście, zwiędła lub zauważyliśmy, że zaczyna schnąć, najprawdopodobniej przesuszyliśmy ją.
Wtedy warto postawić ją razem z doniczką do wody na co najmniej 10 minut, by mogła napić się wody.
Warto także obciąć ten fragment rośliny, który jest suchy, jest to najczęściej jej wierzchołek a przy rozgałęzionych roślinach kilka gałązek.
Wtedy zapobiegnie to usychaniu dalszej części rośliny.
Jeśli już roślina się napiła, postawmy ją w słonecznym miejscu, jeśli jest to możliwe, na parapecie, na którym będzie mogła codziennie witać wschodzące słońce.

Woda.
   Do podlewania używajmy wody, która ma temperaturę około 25 stopni Celsjusza, a to dlatego, że taka temperatura jest do podlewania odpowiednia, zapewnia prawidłowy rozwój roślin.
Dobrze zatem nalać wodę z kranu do butelki i odczekać aż się odchloruje i nabierze temperatury pokojowej.
Nasza woda w kranach jest różna, niektórzy mają miękką inni zaś twardą i nie zawsze jest ona odpowiednia dla wszystkich roślin.
Miękką wodą (woda przegotowana) podlewaj azalie, paprotki, difenbachie- kwiaty delikatne, natomiast pozostałe- wodą z kranu mającą pokojową temperaturę.

Oczyszczanie
   Oczyszczaj rośliny z kurzu, by mogły oddychać bez przeszkód a poza tym wyglądały świeżo. Nawożenie kwiatów domowymi sposobami.
Nawet nie wiesz ile rzeczy, które wylewasz jako odpadki możesz wykorzystać w kuchni. Jeśli jesteś posiadaczką roślin, które owocują możesz podlewać je wodą z ziemniaków. Woda ta zawiera bowiem wiele mikroelementów, skrobię, która ma wpływ na owocowanie roślin.
Jeśli twoje rośliny nie są odpowiednio odżywione możesz podlać je wodą z ugotowanych jajek. Taka woda zawiera wapń i azot, ale omiń doniczki z azaliami, gdyż one tego nie lubią. 

   To jedne z podstawowych zabiegów, jakie są związane z pielęgnacją roślin. Podlewanie, usuwanie kurzu, nawożenie- te wszystkie zabiegi są niezbędne do tego, by kwiaty mogły swobodnie rosnąć.
Musimy jednak wiedzieć o tym, że nie wszystkie rośliny z naszego mieszkania wymagają jednakowego nawadniania, jedne lubią mokrą ziemię inne wprost tego nie znoszą. Niektóre wprost przepadają za słońcem, inne żółkną jeśli jest go w nadmiarze.

   Tak więc, jeśli wasze rośliny nie dają oszałamiającego widoku, schną, nie kwitną, żółkną, warto sięgnąć po poradę, by pomóc waszym zielonym dekoracjom wnętrza.

Polecamy także:

Galeria


Ślubna długa fryzuraMęska fryzura


Romantyczna ślubna fryzuraŚlubna krótka fryzura