Pierwsze oznaki ciąży

Kategorie:

Większość kobiet od razu rozpoznaje,kiedy jest w ciąży. Podpowiada im to ich kobieca intuicja,która jak wiadomo bywa niezawodna.

Jednak sygnały,które wysyła do nich organizm czasami odbierają jako inną dolegliwość,na przykład osłabienie po ciężkiej pracy czy jako zwyczajną niestrawność. Bardzo często się też zdarza,że kobieta nie jest nawet świadoma,że jest w ciąży,dopiero wynik testu ciążowego jej to uświadamia.
Dlatego tak ważne jest obserwowanie swojego organizmu,aby móc jak najszybciej stwierdzić,że to jest właśnie to.

Dla niektórych przyszłych mam to wielkie szczęcie,innym natomiast świat przewraca się wówczas do góry nogami.
Jednak każda kobieta wie,że jest to najpiękniejszy okres w jej życiu,odczuwa małego człowieczka,który się w niej rozwija i cały okres ciąży jest czymś bardzo wyjątkowym i niezapomnianym w życiu.

Jestem w ciąży
   Właściwe rozpoznanie ciąży u każdej kobiety jest w rożnym czasie. Niektóre kobiety to wiedzą już w drugim tygodniu,inne są pewne w stu procentach dopiero w 10 tygodniu. Wszystko jest zależne od organizmu i od sygnałów,które zaczyna wysyłać w odpowiednim momencie.

Podane niżej sygnały są charakterystyczne dla wczesnej ciąży,czyli od poczęcia do około 14 tygodnia:


Miesiączka
   Pierwszy i zarazem najważniejszy sygnał to brak miesiączki,jednakże nie zawsze jej brak musi oznaczać ciążę. Inne przyczyny bywają bardzo rożne,na przykład stres,hormonalne problemy czy nadmierne odchudzanie się.
Warto wówczas zrobić test ciążowy,który z pewnością da odpowiedz. Należy pamiętać,że test najlepiej wykonać rano,kiedy stężenie hormonu hCG jest największe. Do wyboru są testy płytkowe,paskowe czy strumieniowe.

Wymioty i nudności
   Druga oznaka ciąży to wymioty i nudności. Najczęściej występują rano,ale nie jest wcale regułą,ponieważ mogą pojawiać się także w ciągu dnia lub wieczorem. Czasami bywa tak,że wymioty następują wskutek jakiegoś zapachu,który nie wiadomo dlaczego tak wówczas nam przeszkadza. Bardzo często kobiety drażni zapach perfum,proszków do prania,płynów do kąpieli czy nawet zapach przypraw. Niektóre jednak kobiety takiego problemu nie mają,wszystko jest uzależnione od reakcji organizmu.

Częste oddawanie moczu
   Kolejna oznaka ciąży to bardzo częste oddawanie moczu,a jest to spowodowane tym,że macica się powiększa uciskając przy tym na pęcherz moczowy. Dlatego tak częste są wizyty w miejscu,gdzie król nawet chodzi piechotą.

Przybarwienia na skórze
   Nie zawsze,ale też się tak zdarza,że oznaką ciąży są rożne przebarwienia na skórze kobiety. Najczęściej są to plamki na brzuchu,na wargach sromowych oraz na piersiach.

Zmęczenie i senność
   Większość kobiet w pierwszym okresie ciąży odczuwa także wielkie zmęczenie i senność. Ponadto bardzo często są bardziej nerwowe i częściej,niż przed ciążą ulegają wszelkim emocjom,na przykład płaczą z byle powodu. Jest to nic innego,jak tylko 'huśtawka' hormonów.

Temperatura
   Kobiety,które prowadzą kalendarzyk małżeński to powinny się zorientować,że są w ciąży już wtedy,kiedy miesiączka się spóźnia jeden dzień. Wówczas temperatura powinna być wyższa od 6 do 10 kresek,niż zwykle.

Wrażliwość piersi
   Kobiety,które obserwują swoje ciało,na przykład badając swoje piersi, to jeśli są w ciąży,a o tym jeszcze nie wiedzą, to z pewnością ta informacja będzie dla nich bardzo cenna. Niewątpliwie oznaką ciąży jest duża wrażliwość piersi,stają się bardziej czułe na dotyk,a jednocześnie sprawiają uczucie pełniejszych i jędrniejszych. Jest to naturalny znak,że przygotowują się one do produkcji mleka,które będzie wielkim rarytasem dla małego człowieczka.

Zawroty głowy, zaparcia...
   Innymi,ale także często występującymi objawami są zawroty głowy,zaparcia,bezbolesne skurcze w dole brzucha,wzmożony apetyt lub też jego brak.

Każda inaczej
   Każda kobieta inaczej reaguje na pierwsze tygodnie ciąży,tak samo każda kobieta inaczej ją przechodzi.
Dla niektórych nie oznacza ona rezygnacji z pracy czy innych zajęć,inne natomiast muszą leżeć w łóżku nawet kilka miesięcy.
Jednak najważniejsze jest w tym życie i zdrowie maleństwa,dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta i tryb życia.

   To od nas -matek zależy jakie będzie nasze dziecko,to jak będziemy się zachowywać w trakcie ciąży z pewnością wpłynie na naszego maluszka. Dlatego też,im wcześniej rozpoznamy ciążę to tym lepiej i dla nas,i dla dziecka.

Dziecko - Artykuły

Polecamy także:

Cia

Galeria


Męska fryzuraŚlubna krótka fryzura


kolorowa biomechanikaNowoczesna ślubna fryzura